Nishma's

חיפוש

שיפוץ ב-4 שבועות: כך תעשו זאת נכון

שיפוץ בבית, במשרד או בדירה, הוא תהליך שכל בעל נכס, בין אם פרטי ובין אם מסחרי, עובר מדי כמה שנים. עם זאת, תקופת השיפוצים היא אחת התקופות הקשות לבעלי הנכס והדיירים בו.

חוסר היכולת להשתמש בכל חלקי הנכס וליהנות ממנו, בצד העובדה שהבלגן חוגג, האוויר מלא אבק ובעיקר- העדר הפרטיות, יוצרים אצל בעלי הנכס והדיירים בו לחצים משמעותיים.

הדרך היחידה לצמצם את הלחצים היא פשוטה – לקצר ככל האפשר את תקופת השיפוצים. בשורות הבאות נצביע על דרך טובה ונכונה לבצע שיפוץ שיסתיים בארבעה שבועות. כיצד מתחילים? מהם הדברים הבסיסיים שיש להקפיד עליהם? להלן התשובות.

כיצד מתחילים – דברים שחשוב לדעת

הדבר בראשון שצריך להקפיד עליו, הוא קביעה מדויקת של אופי השיפוץ והדברים העיקריים שיש להקפיד עליהם. זה המקום להזכיר ששיפוצים הם דבר נזיל מאד, והעלויות שלהם יכולה לזנק בקלות ולהגיע לעדי עשרות אלפי שקלים ואפילו יותר מזה – תולדה של הרצון לעשות הכל ועכשיו, תוך הימנעות מיצירת סדר עדיפויות.

קבלן שיפוצים

מומלץ מאד להשקיע סכום קטן יחסית, ולבצע בדק בית. יש להנחות את הבודק לדרג את הליקויים בבית בסדר יורד, מהחמור ביותר לקל ביותר. כך, גם מי שאיננו בעל מקצוע ואיננו מומחה לדבר, יוכל להבין את העניין.

לאחר שנקבע סדר העדיפויות, יש לחשב את העלויות שלהם. מומלץ לקבל הצעות מחיר מאנשי מקצוע מיומנים, כולל חישוב כמויות ועלויות אחרות.

זאת, על מנת להימנע ממצב שבו פתאום, באמצע השיפוצים, תידרשו להוסיף סכומי כסף בטענה ש"זה לא חושב בעלויות הראשוניות". בשלב הבא, יש למצוא את המימון הנדרש לשיפוצים. מימון כזה יכול להגיע מהלוואה, מהגדלת משכנתא, ממשיכת קרן השתלמות או מהלוואה מקרן הפנסיה.

כך או אחרת, המימון חייב להיות קיים לפני שעושים צעד נוסף. בשלב הבא דואגים שפריטי ריהוט או פריטים נחוצים אחרים, יוזמנו ויהיו מוכנים לפני התחלת השיפוצים.

על מה חשוב להקפיד כשעושים שיפוץ

הדבר הראשון והחשוב ביותר, הוא בחירת איש המקצוע הנכון. אפם מדובר בשיפוצים נרחבים, מומלץ לבחור קבלן רשום, בעל ניסיון ורזומה מוכחים. בחירת שיפוצניק כשמדובר בשיפוצים כלליים כרוכה בסיכון לא קטן, בעיקר בעקבות העדר ערבויות מצידו לסיום העבודה.

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו, הוא שכל האמצעים, כל החומרים הנדרשים וכל הרהיטים שהם חלק מתהליך השיפוצים, יהיו מוכנים עוד לפני שהפועל הראשון נכנס למבנה ומתחיל לעבוד.

אחרת, השיפוצים עלולים להתמשך על פני תקופה ארוכה, שזה בדיוק מה שיש להימנע ממנו.

דבר נוסף שיש להקפיד עליו, הוא סידור נכון של הבית והתאמה שלו לשיפוצים. אם מדובר בשיפוצים יסודיים, מומלץ לרוקן את תכולת הבית.

יש כיום קונטיינרים שבהם ניתן לאחסן את התכולה, בדומה למצב שנוצר בעת מעבר דירה. בית ריק, פירושו שהשיפוצים יארכו זמן קצר מאד. זאת, כיוון שאפשר לעבוד במספר חללים במקביל.

באופן עקרוני, תכנון נכון של שיפוץ ועמידה בזמנים, יחד עם בחירת קבלן איכותי ואמין, הם המרשם להצלחה, קרי סיום שיפוץ בתוך 4 שבועות.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עריכת דין
למי מתאים הסדר מותנה?

בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בשימוש בהסדרים מותנים על ידי המשטרה והפרקליטות כלפי חשודים ונאשמים בתיקים פליליים. הסדר מותנה נותן לנחקר הזדמנות לסגור את תיק

קרא עוד »